Uchwała Nr XVI/171/05

UCHWAŁA NR XVI/171/05
RADY MIEJSKIEJ W KLESZCZELCH

z dnia 30 marca 2005 r.

          w sprawie regulaminu udzielania pomocy materialnej o charakterze socjalnym dla uczniów zamieszkałych na terenie Gminy Kleszczele

Na podstawie art. 90f ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty /Dz. U. z 2004 r. Nr 256, poz. 2572, Nr 273, poz. 2703 i Nr 281, poz. 2781 oraz z 2005 r. Nr 17, poz. 141/ uchwala się, co następuje:

§ 1. Uchwala się Regulamin udzielania pomocy materialnej o charakterze socjlanym dla uczniów zamieszkałych na terenie Gminy Kleszczele stanowiący załącznik do niniejszej uchwały.

§ 2. Wykonanie uchwały powierza się Burmistrzowi Kleszczel.

§ 3. Uchwała wchodzi w życie po upływie czternastu dni od opublikowania w Dzienniku Urzędowym Województwa Podlaskiego.

Przewodniczący Rady
Jerzy Jaroszewicz

 

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    Załącznik
do uchwały Nr XVI/171/05
Rady Miejskiej w Kleszczelach
z dnia 30 marca 2005 r.

 

regulamin udzielania pomocy materialnej o charakterze socjlanym dla uczniów zamieszkałych na terenie Gminy Kleszczele

Rozdział I.

Postanowienia ogólne

§ 1. Świadczeniami pomocy materialnej o charakterze socjalnym są:

           1) stypendium szkolne

           2) zasiłek szkolny

§ 2.  Do otrzymania stypendium szkolnego uprawnieni są:

            1) uczniowie szkół publicznych i niepublicznych o uprawnieniach szkół publicznych dla młodzieży i dla dorosłych oraz słuchacze publicznych kolegiów nauczycielskich, nauczycielskich kolegiów języków obcych i kolegiów pracowników służb społecznych - do czasu ukończenia kształcenia, nie dłużej jednak niż do ukończenia 24 roku życia;

           2) wychowankowie publicznych i niepublicznych ośrodków umożliwiających dzieciom i młodzieży, o których mowa w art. 16 ust. 7 ustawy o systemie oświaty, a także dzieciom i młodzieży upośledzonym umysłowo ze sprzężonymi niepełnosprawnościami, realizację odpowiednio obowiązku szkolnego i obowiązku nauki - do czasu ukończenia realizacji obowiązku nauki;

          3) uczniowie szkół niepublicznych nieposiadających uprawnień szkół publicznych dla młodzieży i dla dorosłych - do czasu ukończenia realizacji obowiązku nauki;

           4) słuchacze niepublicznych kolegiów nauczycielskich i nauczycielskich kolegiów języków obcych - do czasu ukończenia kształcenia, nie dużej jednak niż do ukończenia 24 roku życia,

którzy zamieszkują na terenie Gminy Kleszczele i znajdują się w trudnej sytuacji materialnej, wynikającej z niskich dochodów na osobę w rodzinie, w szczególności, gdy w rodzinie tej występuje: bezrobocie, niepełnosporawność, ciężka lub długotrwała choroba, wielodzietność, brak umiejętności wypeniania funkcji opiekuńczo - wychowawczych, alkoholizm lub narkomania, a także gdy rodzina jest niepełna lub wystąpiło zdarzenie losowe.

§ 3. 1. Stypendium szkolne nie przysługuje uczniowi, który otrzymuje inne stypendium o charakterze socjalnym ze środków publicznych, z zastrzeżeniem ust. 2.

2. Uczeń, który otrzymuje inne stypendium o charakterze socjalnym ze środków publicznych, może otrzymać stypendium szkolne w wysokości, która łącznie z innym stypendium o charakterze socjalnym ze środków publicznych nie przekracza w okresie roku szkolnego dwudziestokrotności kwoty, o której mowa w art. 6 ust. 2 pkt 2 ustawy z dnia 28 listopada 2003 r. o świadczeniach rodzinnych (Dz. U. Nr 228, poz. 2255 z późn. zm.), a w przypadku słuchaczy kolegiów nauczycielskich, nauczycielskich kolegiów języków obcych i kolegiów pracowników służb społecznych osiemnastokrotności kwoty, o której mowa w art. 6 ust. 2 pkt 2 ustawy z dnia 28 listopada 2003 r. o świadczeniach rodzinnych.

 

Rozdział II.

Sposób ustalania wysokości stypendium szkolnego

§ 4. 1. O przyznanie stypendium szkolnego może ubiegać się uczeń, gdy miesięczna wysokość dochodu na osobę w jego rodzinie nie przekracza kwoty, o której mowa w art.8 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej (Dz. U. Nr 64, poz. 593 ze zm.).

2. Miesięczną wysokość dochodu uprawniającą do ubiegania się o przyznanie stypendium szkolnego ustala się na zasadach określonych w art. 8 ust. 3 - 13 ustawy, o której mowa w ust. 1, z zastrzeżeniem ust. 3.

3. Do dochodu, o którym mowa w ust. 2, nie wlicza się świadczeń pomocy materialnej, o których mowa w art. 90c ust. 2 i 3 ustawy z dnia 7 wrzesnia 1991 r. o systemie oświaty (Dz. U. z 2004 r. Nr 256, poz. 2572 z późna. zm.)

§ 5. 1. Miesięczna wysokość stypendium szkolnego nie może być niższa niż 80% kwoty, o której mowa w art.6 ust. 2 pkt 2 ustawy z dnia 28 listopada 2003 r. o świadczeniach rodzinnych i nie może przekroczyć 200% kwoty, o której mowa w art. 6 ust. 2 pkt 2 ustawy z dnia 28 listopada 2003 r. o świadczeniach rodzinnych.

2. Wysokość stypendium szkolnego jest uzależniona od sytuacji materialnej rodziny ucznia, od dochodu przypadającego na jednego członka rodziny ucznia  oraz możliwości finansowych gminy.

§ 6. 1. Wysokość stypendium szkolnego ustala burmistrz.

2. Miesięczną kwotę stypendium szkolnego ustala się uwzględniając następujące kryteria:

Miesięczna wysokość dochodu na jednego członka rodziny ucznia

Miesięczna wysokość stypendium

do 100 zł

65,00 zł

powyżej 100 zł do 220 zł

55,00 zł

powyżej 220 zł do 316 zł

45,00 zł

 

§ 7. 1. Stypendium szkolne może być przyznane na okres nie dłuższy niż rok szkolny - od września do czerwca, a w przypadku słuchaczy kolegiów od października do czerwca.

2. Termin realizacji stypendium szkolnego określa decyzja przyznająca stypendium.

 

Rozdział III

Formy udzielania stypendium szkolnego

§ 8. 1. Stypendium szkolne może być udzielane uczniom w formie:

           całkowitego lub częściowego pokrycia kosztów udziału w zajęciach edukacyjnych, w tym wyrównawczych, wykraczających poza zajęcia realizowane w szkole w ramach planu nauczania, a także udziału w zajęciach edukacyjnych realizowanych poza szkołą, a w szczególności:

       1) zakupu poręczników szkolnych;

      2)  zakupu przyborów szkolnych i pomocy edukacyjnych;

      3) zakupu stroju i obuwia sportowego dla uczniów należących do sekcji sportowych,

      4)  zakupu oprogramowania komputerowego dla uczniów kształcących się w zawodach o profilu informatycznym,

      5) udziału w kursach językowych,

     6)   udziału w zajęciach edukacyjnych realizowanych poza szkołą odpowiednio umotywowanych przez ucznia.

      7)     całkowitej lub częściowej refundacji udokumentowanych kosztów związanych z pobieraniem nauki poza miejscem zamieszkania uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz słuchaczy kolegiów nauczycielskich, nauczycielskich kolegiów języków obcych i kolegiów pracowników służb społecznych , a mianowicie:

     8)   zakupu biletu miesięcznego na dojazdy do i ze szkoły środkami komunikacji zbiorowej;

     9)   kosztów zakwaterowania w bursie lub na stancji;

     10) sfinansowanie dożywiania w stołówce

2. W przypadku braku możliwości udzielenia stypendium w formach określonych w ust. 1 dopuszcza się możliwość udzielenia stypendium w formie pieniężnej.

3. Stypendim szkolne może być również udzielone w postaci skierowania na zajęcia dodatkowe i pokrycia kosztów przez gminę.

§ 9. Stypendium szkolne może być udzielone w jednej lub kilku formach, o których mowa w § 8.

§ 10. Jeśli forma stypendium szkolnego tego wymaga, stypendium szkolne może być realizowane w okresach innych niż miesięczne lub jednorazowo, z uwzględnieniem zasad, o których mowa w § 3 ust. 2.

Rozdział IV

Tryb i sposób udzielania stypendium szkolnego

§ 11. 1. Stypendium szkolne przyznaje burmistrz w drodze decyzji administracyjnej na wniosek rodziców (prawnych opiekunów) ucznia lub pełnoletniego ucznia.

2. Stypendium szkolne może być również przyznane z urzędu lub na wniosek dyrektora szkoły lub placówki, o których mowa w art. 90n ust. 2 pkt 2 o systemie oświaty.

3. Wzór wniosku o przyznanie stypendium szkolnego określa załącznik Nr 1 do niniejszego Regulaminu.

4. Wnioski należy składać w Urzędzie Miejskim w Kleszczelach w terminie do 15 września, a w przypadku słuchaczy kolegiów do 15 października, danego roku szkolnego.

5. W uzasadnionych przypadkach wniosek  o przyznanie stypendium szkolnego może być złożony po upływie terminu, o którym mowa w ust. 4.

§ 12. 1. Stypendium szkolne przyznane w formie, o której mowa w § 8 ust. 1, może być realizowane:

       1)    poprzez zwrot uprzednio poniesionych wydatków, po przedstawieniu imienych rachunków i faktur za:

      2)   zakup towaru uzasadnijąc potrzebę tego towaru dla ucznia,

       3)  opłaty za naukę lub pobyt w internacie,

        4) zakup biletu miesięcznego na dojazdy do i ze szkoły.

         5)  przelewem na rachunek bankowy podmiotu prowadzącego zajęcia edukacyjne;

         6)  poprzez dostarczenie za pośrednictwem szkół uczniom książek i pomocy szkolnych, które zostały zgłoszone przez uczniów i zaakceptowane przez dyrektora szkoły;

2. Stypendium szkolne przyznane w formie pieniężnej może być wypłacane w kasie Urzędu Miejskiego w Kleszczelach lub przelewem na wskazane konto rodziców ucznia lub pełnoletniego ucznia.

§ 13. Zakres udzielonej pomocy, jej formę oraz sposób realizacji i rozliczenia określi administracyjna decyzja burmistrza o przyznaniu stypendium szkolnego.

§ 14. 1. Rodzice (prawni opiekunowie) ucznia oraz pełnoletni uczniowe i słuchacze kolegiów są obowiązani do niezwłocznego powiadomienia organ przyznający stypendium szkolne o ustaniu przyczyn, które stanowiły podstawę przyznania stypendium.

2. Przepis ust. 1 stosuje się odpowiednio do dyrektora szkoły, kolegium nauczycielskiego, nauczycielskiego kolegium języków obcych i kolegium pracowników służb społecznych w przypadku powzięcia informacji o ustaniu przyczyny będącą podstawą przyznania stypendium szkolnego.

3. Ustanie przyczyny uzasadniającej przyznanie stypednium szkolnego powoduje wstrzymanie lub cofnięcie stypendium.

4. Należności z tytułu nienależnie pobranego stypendium szkolnego podlega zwrotowi lub ściągnięciu w trybie przepisów o postępowaniu egzekucyjnym w administracji z zastrzeżeniem ust. 5.

5. W przypadku, gdy żądanie zwrotu w całości lub części wydatków na udzielone stypendium szkolne stanowi zobowiązanej osobie nadmierne obciążenie lub niweczyłoby skutki udzielonej pomocy, burmistrz może odstąpić od egzekwowania zobowiazania.

§ 15. Stypendium szkolne może być cofnięte lub wstrzymane w przypadku stwierdzenia nieprawdziwych danych w przedłożonym wniosku lub zaprzestania przez ucznia pobierania nauki.

§ 16. O cofnięciu lub wstrzymaniu stypendium szkolnego rozstrzyga burmistrz w drodze decyzji administracyjnej.

Rozdział V

Tryb i sposób udzielania zasiłku szkolnego

§ 17.  Zasiłek szkolny przyznaje się w przypadku zaistnienia w rodzinie ucznia zdarzenia losowego, jak:

         1)  długotrawała choroba;

         2)  śmierć jednego z rodziców lub opiekunów dziecka;

         3)  straty w gospodartwach domowych powstałych w wyniku nieprzewidzianych zdarzeń losowych, takich jak: powódź, pożar, huragan;

        4)   inne uzasadnione okoliczności utrudniające prawidłowe funkcjonowanie rodziny lub utrudniające naukę uczniowi.

§ 18. 1. Zasiłek szkolny przyznaje się na wniosek osób wymienionych w § 10 ust. 1, zopiniowany przez dyrektora szkoły lub z urzędu.

2. Wniosek należy złożyć w terminie nie dłuższym niż dwa miesiące od wystąpienia zadarzenia, o którym mowa w § 18.

3. Wzór wniosku określa załącznik Nr 2 do niniejszego Regulaminu.

§ 19. Zasiłek szkolny przyznaje się w formach, o których mowa w § 8.

§ 20. 1. Zasiłek szkolny może być przyznany raz lub kilka razy w roku .

2. Wysokość zasiłku jednorazowo nie może przekroczyć kwoty 280 zł.

3. Zasiłek szkolny może być przyznany niezależnie od wysokości dochodów uzyskiwanych przez członków rodziny ucznia oraz od otrzymywanego stypendium szkolnego.

§ 21. 1. Zasiłek szkolny przyznaje burmistrz decyzją administracyjną.

2. Zasiłek jest wypłacany w terminach określonych w decyzji administracyjnej po przedłożeniu dokumentów, o których mowa § 13 ust. 1.

Rozdział VI.

Przepisy przejściowe i końcowe

§ 22. Wnioski o przyznanie stypendium szkolnego na okres od 1 stycznia 2005 r. do 30 czerwca 2005 r. można składać w terminie do 15 kwietnia 2005 r. na zasadach określonych w niniejszym Regulaminie.

§ 23. Zmiany nieniejszego Regulaminu wymagają trybu jego uchwalenia.

§ 24. W sprawach nieuregulowanych w niniejszym Regulaminie mają zastosowanie przepisy ustawy o systemie oświaty, Kodeksu Postępowania Administracyjnego i Kodeksu Cywilnego.

§ 25. Postanowienia niniejszego Regulaminu są obowiązujęce od 1 stycznia 2005 r.

Przewodniczący Rady
Jerzy Jaroszewicz

 

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    Załącznik Nr 1
do Regulaminu udzielenia pomocy materialnej
o charakterze socjalnym dla uczniów
zamieszkałych na terenie gminy Kleszczele

 

 

 

BURMISTRZ KLESZCZEL

 

 

WNIOSEK O PRZYZNANIE STYPENDIUM SZKOLNEGO

W ROKU SZKOLNYM ......../........

(przed wypełnieniem proszę zapoznać się z objaśnieniami)

 

I.                   Dane osoby wnioskującej o stypendium szkolne:

 

Nazwisko

 

 

Imię

 

 

Adres zamieszkania

 

 

Telefon:

 

II.                Dane dotyczące uczniów / słuchaczy kolegium oraz pożądana forma stypendium

 Wnoszę o przyznanie stypendium szkolnego ze względu na: ( podać jedną lub kilka przyczyn wymienionych w objaśnieniach)1)

........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................

 

na uczniów:

 

Lp.

Imię i nazwisko ucznia

Imię ojca, matki

Data i miejsce urodzenia

Nazwa szkoły, do której uczęszcza dziecko oraz klasa/rok nauki

Pożądana forma stypendium2)

1.

 

 

 

 

 

 

 

2.

 

 

 

 

 

 

 

3.

 

 

 

 

 

 

 

4.

 

 

 

 

 

 

 

5.

 

 

 

 

 

 

 

 

Przyznanie pieniężnej formy stypendium uzasadniam - ................ ................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................ ................................................................................................................................................

 

III.             Dane o członkach rodziny wnioskodawcy zamieszkałych we wspólnym gospodarstwie domowym oraz uzyskiwanych dochodach (netto)

 

Lp.

Imię i nazwisko

Data urodzenia

Miejsce pracy - nauki

Stopień pokrewieństwa 

Miesięczna wysokość dochodu3 (zł)

1.

 

 

 

 

 

 

 

2. 

 

 

 

 

 

 

 

3.

 

 

 

 

 

 

 

4.

 

 

 

 

 

 

 

5.

 

 

 

 

 

 

 

6.

 

 

 

 

 

 

 

7.

 

 

 

 

 

 

 

Łączny miesięczny dochód w gospodarstwie domowym:

 

 

 

 

Średni miesięczny dochód na jednego członka rodziny:

(słownie:...................................................... zł

 

 

 

 

Kleszczele, dnia  ....................                            .....................

    Podpis wnioskodawcy

 

IV.              Oświadczenie wnioskodawcy

Niniejszym oświadczam:

1)      Świadomy(a) o odpowiedzialności karnej za podanie nieprawdy oświadczam, że przedstawione powyżej dane są zgodne ze stanem faktycznym,

2)      Zapoznałem się z warunkami uprawniającymi do korzystania ze stypendium szkolnego,

3)      Nie pobieram innego stypendium o charakterze socjalnym ze środków publicznych,

4)      Zobowiązuję się do niezwłocznego powiadomienia burmistrza Kleszczel o zmianie lub ustaniu przyczyn będących podstawą przyznania stypendium szkolnego, a także o fakcie zaprzestania nauki przez ucznia,

5)      Wyrażam zgodę na przetwarzanie powyższych danych dla potrzeb przyznania pomocy materialnej o charakterze socjalnym.

 

 

Kleszczele, dnia ........................                           ......................

(czytelny podpis wnioskodawcy)

 

V.                 Opinia dyrektora szkoły/placówki (należy wyrazić opinię, czy pożądana forma stypendium szkolnego jest celowa i zasadna dla uczniów wymienionych we wniosku)

 

..............................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................

 

 

 

 

................................                          ......................

               (miejscowość i data)                                                       (pieczęć i podpis dyrektora szkoły)

 

 

Objaśnienia do wypełniania wniosku:

 

I.                   Należy wpisać dane rodzica (opiekuna prawnego) ucznia niepełnoletniego lub dane ucznia pełnoletniego, gdy sam występuje o stypendium szkolne.

II.                 1) trudna sytuacja materialna wynikająca z niskich dochodów na osobę w rodzinie; w rodzinie występuje bezrobocie; niepełnosprawność; ciężka lub długotrwała choroba; wielodzietność; alkoholizm; narkomania; rodzina niepełna; zdarzenie losowe (podać jakie)

2) 1) całkowite lub częściowe pokrycie kosztów udziału w zajęciach edukacyjnych, w tym wyrównawczych, wykraczających poza zajęcia realizowane w szkole w ramach planu nauczania, a także udziału w zajęciach edukacyjnych realizowanych poza szkołą, a w szczególności: zakup podręczników szkolnych; zakup przyborów i pomocy szkolnych; zakup stroju i obuwia sportowego dla uczniów należących do sekcji sportowych; zakupu oprogramowania komputerowego dla uczniów kształcących się w zawodach o profilu informatycznym; inne zajęcia edukacyjne realizowane poza szkołą umotywowane przez ucznia/rodzica,

2) refundacja udokumentowanych kosztów związanych z pobieraniem nauki poza miejscem zamieszkania uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz słuchaczy kolegiów nauczycielskich, nauczycielskich kolegiów języków obcych i kolegiów pracowników służb społecznych, a mianowicie: zakup biletu miesięcznego na dojazdy do i ze szkoły środkami komunikacji zbiorowej;kosztów zakwaterowania w bursie lub na stancji,

3) sfinansowanie dożywiania w stołówce

4) w formie pieniężnej ( uzasadnić, podać powody, przyczyny)

 

III.             3)  Miesięczna wysokość dochodu jest ustalana na zasadach określonych w art. 3 ust. 3-13 ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej (Dz. U. Nr 64, poz. 593, Nr 99, poz. 1001 i Nr 273, poz. 2703), z tym że do dochodu nie wlicza się świadczeń pomocy materialnej o charakterze socjalnym (stypendium szkolnego i zasiłku szkolnego) oraz pomocy o charakterze motywacyjnym. 1) Jako dochód należy wykazać: wynagrodzenie za pracę, zasiłek rodzinny, emeryturę lub rentę, dodatek mieszkaniowy, alimenty, zasiłek dla bezrobotnych, dochód z gospodarstwa rolnego, dochody z prowadzonej działalności gospodarczej inne stypendium i inne dochody;

2) dochody należy udokumentować zaświadczeniami ;

3) w przypadku pobierania świadczeń z pomocy społecznej należy przedłożyć jedno zaświadczenia z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                              Załącznik  Nr 2
do Regulaminu udzielenia pomocy materialnej
o charakterze socjalnym dla uczniów
zamieszkałych na terenie gminy Kleszczele

 

BURMISTRZ KLESZCZEL

 

 

WNIOSEK O PRZYZNANIE ZASIŁKU SZKOLNEGO

W ROKU SZKOLNYM ......../........

 

I.                   Dane osoby wnioskującej o zasiłek szkolny:

 

Nazwisko

 

 

Imię

 

 

Adres zamieszkania

 

 

Telefon:

 

II.                Dane dotyczące uczniów / słuchaczy kolegium oraz pożądana forma zasiłku szkolnego

 Wnoszę o przyznanie zasiłku szkolnego ze względu na: ( podać rodzaj zdarzenia losowego1) )

................................................................................................................................................................................................................................................................................................

........................................................................

dla uczniów:

 

Lp.

Imię i nazwisko ucznia

Imię ojca, matki

Data i miejsce urodzenia

Nazwa szkoły, do której uczęszcza dziecko oraz klasa/rok nauki

Pożądana forma zasiłku2)

1.

 

 

 

 

 

 

 

2.

 

 

 

 

 

 

 

3.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

III.             Oświadczenie wnioskodawcy

Niniejszym oświadczam:

6)      Świadomy(a) o odpowiedzialności karnej za podanie nieprawdy oświadczam, że przedstawione powyżej dane są zgodne ze stanem faktycznym,

7)      Zapoznałem się z warunkami uprawniającymi do korzystania z zasiłku szkolnego,

8)      Wyrażam zgodę na przetwarzanie powyższych danych dla potrzeb przyznania pomocy materialnej o charakterze socjalnym.

 

 

Kleszczele, dnia ................                                          .......................................................

                                                                                        (czytelny podpis wnioskodawcy)

 

IV.              Opinia dyrektora szkoły/placówki (należy wyrazić opinię, czy pożądana forma zasiłku szkolnego jest celowa i zasadna dla uczniów wymienionych we wniosku)

 

..............................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................

 

 

 

 

..........................................................                                                    ...........................................

               (miejscowość i data)                                                              (pieczęć i podpis dyrektora szkoły)

 

 

Objaśnienia do wypełniania wniosku:

 

1) rodzaj zdarzenia losowego w rodzinie ucznia:

1)      Długotrwała choroba

2)      Śmierć jednego z rodziców lub opiekunów ucznia

3)      Straty w gospodarstwie domowym powstałych w wyniku nieprzewidzianych zdarzeń losowych - powódź, pożar, huragan,

4)      Inne uzasadnione okoliczności utrudniające prawidłowe funkcjonowanie rodziny lub utrudniające naukę .

 

2)   1) całkowite lub częściowe pokrycie kosztów udziału w zajęciach edukacyjnych, w tym wyrównawczych, wykraczających poza zajęcia realizowane w szkole w ramach planu nauczania, a także udziału w zajęciach edukacyjnych realizowanych poza szkołą, a w szczególności: zakup podręczników szkolnych; zakup przyborów i pomocy szkolnych; zakup stroju i obuwia sportowego dla uczniów należących do sekcji sportowych; zakupu oprogramowania komputerowego dla uczniów kształcących się w zawodach o profilu informatycznym; inne zajęcia edukacyjne realizowane poza szkołą umotywowane przez ucznia/rodzica,

2) refundacja udokumentowanych kosztów związanych z pobieraniem nauki poza miejscem zamieszkania uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz słuchaczy kolegiów nauczycielskich, nauczycielskich kolegiów języków obcych i kolegiów pracowników służb społecznych, a mianowicie: zakup biletu miesięcznego na dojazdy do i ze szkoły środkami komunikacji zbiorowej; kosztów zakwaterowania w bursie lub na stancji,

3) sfinansowanie dożywiania w stołówce

4) w formie pieniężnej ( uzasadnić, podać powody, przyczyny)

 

Metryka strony

Udostępniający: Urząd Miejski w Kleszczelach

Wytwarzający/odpowiadający: Walentyna Sidoruk

Wprowadzający: Walentyna Sidoruk

Data wprowadzenia: 2005-04-07

Data modyfikacji: 2005-04-07

Opublikował: Walentyna Sidoruk

Data publikacji: 2005-04-07